Nové vybavení pro hasiče na Pláckách

Napsal Administrátor před sedmi roky v kategorii JSDH SDH Plácky.

sdh

Díky grantu Nadace AGROFERT ve výši 50 000 Kč pořídil Sbor dobrovolných hasičů HK – Plácky pro svoji výjezdovou jednotku Automatizovaný externí defibrilátor (AED). Tyto defibrilátory jsou určeny i pro laickou veřejnost pro případy, kdy je nutné poskytnout první pomoc pacientovi s náhlou srdeční zástavou a to před příjezdem Zdravotnické záchranné služby. 

 Včasným použitím defibrilátoru výrazně roste šance na přežití pacienta. Hasiči byli v jeho používání proškoleni  a v současné době je již zařazen do výjezdu. S případným použitím AED se počítá hlavně při asistencích na kulturních a sportovních akcích pořádaných městem Hradec Králové, kterých se jednotka spolu s ostatními jednotkami města Hradce Králové účastní. V letošním roce byla jednotka hasičů na Pláckách povolána HZS KHK k pomoci u 53 událostí. Mimo jiné se jednotky města podílely na odstraňování následků po přívalovém dešti v obci Výrava . 

Nezbývá než doufat, že nové vybavení nebudou muset hasiči v brzké době využít v praxi.

p1060799


p1060817


aed

Diskuze

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.


Novinky na webu

30. PROSINCE 2020
Nové vybavení od Nadace ČEZ
20. ČERVNA 2019
Tradiční den s hasiči 2019
25. DUBNA 2019
Posezení spojené s pálením čarodějnic 2019
23. SRPNA 2018
Sbor dobrovolných hasičů z městské části Hradce Králové – Plácky získal díky Nadaci ČEZ nové vybavení
24. DUBNA 2017
Posezení spojené s pálením čarodějnic 2018
8. LEDNA 2018
Hasičský ples 2018
11. LISTOPADU 2017
Nábor dětí do kroužku mladých hasičů

Naši partneři


lshklshk


lshkdsacez


logo-nadace-cez


logogb