Dobrovolní hasiči na Pláckách oslavili šedesátku

Napsal Administrátor před desíti roky v kategorii SDH Plácky.

sdh Dobrovolní hasiči na Pláckách, místní části Hradce Králové oslavili v sobotu 21.6.2014, 60. výročí svého založení. Kromě přehlídky historické i současné techniky viděli návštěvníci hasičské jednotky přímo v akci, když předvedly simulovaný zásah při dopravní nehodě, bytový požár a záchranu tonoucího. V rámci oslav převzali hasiči vybavení, na které jim Nadace ČEZ přispěla částkou 130 tisíc korun jako poděkování za jejich práci při loňských povodních.

Nová technika v podobě požárního čerpadla, přenosné elektrocentrály, motorové pily či vodotěsných pracovník obleků slouží hasičům ke zvýšení jejich akceschopnost v případě povodní a dalších mimořádných situací. „Techniku využijí naši hasiči jak při samotném zásahu, tak i při pozdější likvidaci následků mimořádných událostí. Jen v minulém roce zasahovala naše jednotka u 80 výjezdů, a na území celé republiky pomáhali likvidovat následky červnových povodní,“ zhodnotila Žaneta Kisacká starostka SDH Plácky.

Na pořízení hasičského vybavení přispěla Nadace ČEZ v rámci grantového řízení Podpora regionů, které je zaměřeno na rozvoj veřejně prospěšných projektů, jako poděkování za jejich obětavou pomoc při loňských povodních.

 

Richard Jarka – hasiči Plácky Hradec Králové

Diskuze

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.


Novinky na webu

30. PROSINCE 2020
Nové vybavení od Nadace ČEZ
20. ČERVNA 2019
Tradiční den s hasiči 2019
25. DUBNA 2019
Posezení spojené s pálením čarodějnic 2019
23. SRPNA 2018
Sbor dobrovolných hasičů z městské části Hradce Králové – Plácky získal díky Nadaci ČEZ nové vybavení
24. DUBNA 2017
Posezení spojené s pálením čarodějnic 2018
8. LEDNA 2018
Hasičský ples 2018
11. LISTOPADU 2017
Nábor dětí do kroužku mladých hasičů

Naši partneři


lshklshk


lshkdsacez


logo-nadace-cez


logogb